ZAJĘCIA POLSKO-NIEMIECKIE W ŚWIETLICY

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Dnia 4.11.2015r. w świetlicy szkolnej  uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach polsko-niemieckich.

Na wstępie została przeprowadzona pogadanka na temat sportu, pozytywnych skutków zażywania ruchu oraz  konsekwencji, jakie ponosimy w ogóle nie ćwicząc.

Następnie  „Świetliczaki"  poznały nazwy sportów po niemiecku, a  utrwalały je w formie różnych zabaw przeprowadzonych przez dwie uczennice z klasy czwartej - Laurę Janczyńską i Maję Marysiewicz.  Uczniowie słuchali też opowiadania o „Sportowej Krainie" w języku polskim oraz  w języku  niemieckim. Ich zadaniem było zobrazować ruchem daną aktywność występującą w czytanym tekście.

Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy na temat korzyści, jakie płyną z uprawiania sportu, wzbogacanie wiedzy o dyscyplinach sportowych oraz poznawanie języka niemieckiego poprzez zabawę.

Dzieci były zadowolone  i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. My zaś możemy uchylić rąbka tajemnicy, że to pierwsze, lecz nie ostatnie takie spotkanie z językiem niemieckim w świetlicy.

Aneta Tłuściak, Sabina Kaszowska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

E.R