CZWÓRKA PRZECIW PRZEMOCY

(szerokość: 375 / wysokość: 278)Dnia 6.11.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie odbył się happenig kończący działania warsztatowe związane z projektem „Bezpieczna szkoła" w ramach rządowego projektu „Kreatywność wielu z myślą o młodym i starszym przyjacielu. W imprezie brali udział wszyscy uczniowie szkoły, rodzice nauczyciele, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu oraz z Komisariatu Policji w Chojnowie.

Happening rozpoczął się spotkaniem wszystkich jego uczestników  w sali gimnastycznej, gdzie zostały zaprezentowane cele akcji oraz dostęp do filmików nakręconych podczas warsztatów przez uczniów szkoły. Filmiki dotyczyły zachowań asertywnych w szkole, na podwórku i w domu. Każdy z uczestników przy wejściu do sali otrzymał ulotki zaprojektowane przez uczniów i rodziców oraz naklejki z napisem „Stop przemocy!". Pierwsza ulotka związana była z zachowaniami asertywnymi, a druga prezentowała numery telefonów pod którymi można znaleźć wsparcie. Po przemówieniu przedstawiciela policjantów uczniowie odśpiewali „Rap - dobry przyjaciel.", a następnie z niebieskimi balonami w dłoni (symbolizującymi sprzeciw wobec przemocy) przeszli do Parku Piastowskiego na marszobieg przeciw przemocy. Na zakończenie happeningu balony wypełnione helem zostały wypuszczone w powietrze przy okrzykach: „Czwórka przeciw przemocy!".

Mamy nadzieję, że nasza akcja rozpowszechni zachowania  asertywne.

Kampanie  i akcję przeprowadziły: Pani Beata Miler-Kornicka, Pani Anna Denisiak

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Więcej zdjęć w galerii    E.R