„ZAJĘCIA POLSKO – NIEMIECKIE"

3 grudnia, po raz kolejny, uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w zajęciach polsko-niemieckich.

Na początek pierwszoklasiści przypomnieli sobie nazwy sportów po niemiecku w formie ciekawych zabaw przygotowanych przez panią Sabinę Kaszowską.  Znalazły się wśród nich m.in. zabawa z budowaniem wieży z kart obrazkowych, słuchanie krótkich opowiadań w języku niemieckim, zabawa z chustą i inne.

Kolejnym zadaniem dzieci, było  układanie w parach puzzli przygotowanych przez panią Anetę Tłuściak. Po złożeniu w całość, ilustracje tworzyły znane dyscypliny sportowe, których nazwy dzieci wypowiadały w języku niemieckim. Na zakończenie, aby utrwalić słówka, "świetliczaki" odgadywały po niemiecku  zagadki o sportach.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a bawiąc się uczyły języka obcego.  Przy okazji, usprawniały koordynację wzrokowo – słuchową, a także poznawały zasady zdrowej rywalizacji.

Aneta Tłuściak, Sabina Kaszowska

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  (szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)
  (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)