"MIKOŁAJKOWA PRZEMIANA"

(szerokość: 369 / wysokość: 416)Przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana" zostało wystawione 7 grudnia, a uczniowie klasy trzeciej ze świetlicy wcielili się w ulubieńców dzieci, czyli baśniowych bohaterów: Kopciuszka, Śnieżkę i Krasnoludków oraz Bellę z „Pięknej i bestii", Roszpunkę, Pirata oraz Indianina. Na scenie pojawiła się też Wróżka i Czarownica, która przyleciała na miotle. Uczniowie z klas I i II ze świetlicy z zapartym tchem śledziły losy baśniowych postaci: towarzyszyły w podróży małemu rozbójnikowi, Stasiowi i czekały na pomyślne zakończenie jego przygód. Chłopczyk podczas snu zmienił się z rozbójnika w dobre dziecko, wiec zgodnie z baśniową konwencją wszystko dobrze się skończyło.

Na zakończenie grupa „Śnieżynek" zaprezentowała się w  tańcu do utworu Ludwika van Bethovena  "Dla Elizy".

Wszystkim aktorom i tancerzom należą się ogromne podziękowania. Nad całością czuwała wychowawczyni p. Malwina Rząsa.

E.R