Akcja blogowa: Zaprojektuj szkołę

Nauczyciele z naszej szkoły uczestniczący w Programie Szkoła z Klasą" prowadzą bloga http://blogiceo.nq.pl/korczakowiec

Blogowe akcje to nie lada gratka dla każdego blogera Szkoły z Klasą 2.0! Wszystkie tegoroczne akcje będą związane z hasłem tej edycji, czyli Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0. Już dzisiaj zapraszamy Was do wzięcia udziału w pierwszej akcji zatytułowanej Zaprojektuj szkołę!

NA CZYM TO POLEGA?

Waszym pierwszym zadaniem będzie zaprojektowanie szkolnej przestrzeni, ale nie takiej zwykłej  Pomyślcie nad tym jak powinna wyglądać szkoła otwarta na uczniów i naukę jak wyobrażacie sobie przestrzeń, w której przyjemnie byłoby się Wam uczyć, nawiązywać współpracę z innymi uczniami czy nauczycielami, odpoczywać na przerwach itp. Następnie przygotujcie projekt jednej ze szkolnych sal, przestrzeni wspólnych lub nawet całej szkoły.

Projekt możecie przygotować ręcznie, a następnie zamieścić jego skan lub zdjęcie na Waszym blogu. Jednak zachęcamy również do wykorzystania narzędzi komputerowych, np. Paint, Canva czy innych.

Projekty możecie wykonywać samodzielnie albo w grupach możecie podzielić się różnymi miejscami w szkole, tak żeby każda osoba z zespołu zaprojektowała inne pomieszczenie. We wpisie na blogu możecie również napisać więcej na temat Waszej wymarzonej otwartej przestrzeni szkolnej, opisać to co przedstawiliście w Waszym projekcie.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI?

W akcji mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, a także nauczyciele.

JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ UDZIAŁ W AKCJI?

Projekt Waszej wymarzonej szkoły zamieśćcie przedstawcie szkolnemu koordynatorowi programu Szkoła z Klasą" (p.Justynie Dziubak-Sobiechowskiej) w formie skanu, zdjęcia czy innego rodzaju pliku.

ILE TRWA AKCJA?

Udział w akcji możecie wziąć od 14 grudnia 2015 r. do 24 stycznia 2016 r.

CO MAMY DLA WAS?

Każdy blog, który weźmie udział w akcji otrzyma specjalną odznakę blogową!

źródło: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/akcja-blogowa-zaprojektuj-szkole