Świetlicowa lekcja patriotyzmu u pierwszaków

We wtorek 5 stycznia pierwszoklasistów w świetlicy odwiedził zawodowy żołnierz-czołgista Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia krótkiego filmu o symbolach narodowych. Znalazła się w nim legenda o białym orle, barwach narodowych oraz „Mazurku Dąbrowskiego".  Patriotyczna lekcja  zakończyła się odgadywaniem zagadek  przygotowanych przez naszego gościa. Dotyczyły one m.in. godła, flagi państwowej oraz stolicy Polski.

Następnie p. Radosław opowiedział dzieciom, czym zajmują się żołnierze, jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się co trzeba zrobić by zostać żołnierzem, jak wygląda dzień w jednostce wojskowej oraz jak ćwiczy się na poligonie. Szeregowy przyniósł ze sobą wielki plecak, a w nim rzeczy, które są niezbędne w pracy żołnierza. Dzieci mogły przymierzyć beret, hełm, maskę przeciwgazową, a także zobaczyć żołnierską menażkę i sztućce. Największą atrakcją dla pierwszoklasistów była przeprowadzona na koniec musztra - wykonywanie zwrotów, postawa zasadnicza, maszerowanie.

Bardzo dziękujemy p. Radosławowi za poświecenie nam czasu oraz ciekawe i wartościowe spotkanie w świetlicy!

Aneta Tłuściak, Małgorzata Kozioł

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

więcej zdjęć w galerii  E.R