Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


                   17 lutego 2016 roku odbyło się w naszej szkole Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe (MOST). Tak się składa, że dokładnie w tym dniu minęło dokładnie 30 lat od powstania szkoły. MOST rozpoczął się po lekcjach, o 13.30. Trwał 2 godziny. Wzięli w nim udział: uczniowie z klas 4-6 (3-5 osobowe delegacje z 10 klas), wybrani (bądź chętni) uczniowie, którzy realizowali ścieżki w programie, 11 nauczycieli realizujących zadania (Violetta Gachowsaka, Anna Denisiak, Bernarda Mormul, Barbara Słotwińska, Małgorzata Cieśla, Sabina Kaszowska, Aneta Czapska, Iwona Nowicka, Justyna Dziubak-Sobiechowska, Marzena Rudzka-Kupczyńska, Beata Wawrzeńczyk) i p.dyrektor – Elżbieta Borysewicz. Szkolnym koordynatorem programu jest p.Justyna Dziubak-Sobiechowska.


                  Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe (MOST) to okazja nie tylko do spotkania się z nowymi technologiami i wypracowania lub zweryfikowania zasad mądrego korzystania z nich, czyli Kodeksu 2.0, ale przede wszystkim do podzielenia się ciekawymi działaniami prowadzonymi w szkole w ramach realizacji programu. To okazja, aby porozmawiać o kwestiach ważnych dla szkoły, pokazać, czym uczniowie zajmują się na co dzień i jakie mają osiągnięcia. Zaprezentowanie TIK-owych umiejętności, przekazanie wiedzy związanej z prawami autorskimi, wciągnięcie publiczności w fascynujący świat UFoN-ów, pochwalenie się projektami edukacyjnymi, przeprowadzenie eksperymentów, krzewienie pasji czytelniczej czy zebranie materiałów multimedialnych, wykorzystywanych podczas odwróconych lekcji, to wspaniałe okazje do wciągnięcia publiczności w szkolny świat i wymianę doświadczeń.

Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe (MOST) to kluczowy moment tworzenia nowego lub weryfikacji już istniejącego Kodeksu 2.0.


Oto nasz Szkolny Kodeks 2.0. po weryfikacji:


1.Z Internetu korzystamy, gdy zadanie trudne mamy. Jednak nie przepisujemy bezmyślnie wszystkiego, bo to nieładnie kolego!


2.Jeśli coś chcesz zabrać z sieci zapamiętaj kilka rzeczy. Zawsze skopiuj link i źródła, aby nie mieć potem uwag. Z cudzych materiałów chętnie korzystamy, ale bez podania źródła ich nie przywłaszczamy. Nie kopiuj bez podania źródła informacji dokumentów, zdjęć i innych plików, bo możesz mieć problemów bez liku.


3.W czasie lekcji pamiętamy, że telefon wyłączamy. Za zgodą nauczyciela, nasz telefon się udziela.


4.Wszyscy nauczyciele od matematyki, historii, przyrody czy polskiego korzystają z dziennika elektronicznego.


5.Rodzice mają dostęp do dziennika elektronicznego. Oj, uważaj, może być kara w domu, drogi kolego!


6.Każdy nauczyciel w pracy komputer mieć może, bo to w pracy mu pomoże.


7.Wszyscy nauczyciele, nie tylko od historii czy polskiego mogą zaplanować lekcję z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i sprzętu komputerowego.


8.Komputery w szkole używamy, ale pamiętamy, że regulaminy w bibliotece i pracowni komputerowej przestrzegamy.


9.Bez zastanowienia nie wrzucamy nic do sieci, bo to nie są przecież śmieci.



(szerokość: 730 / wysokość: 547)


(szerokość: 730 / wysokość: 547)


(szerokość: 730 / wysokość: 547)


(szerokość: 730 / wysokość: 547)


(szerokość: 730 / wysokość: 547)


(szerokość: 730 / wysokość: 547)

więcej zdjęć w galerii








serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie