(szerokość: 320 / wysokość: 202)Wszyscy chcemy czuć się dobrze,

szczególnie w miejscach, w których przebywamy długo.

Takim miejscem jest szkoła a jeszcze bliżej klasa. Nie ma zespołów klasowych wolnych od różnych problemów. Na zaproszenie wychowawców, w klasach IV (maj) gościła pani pedagog Maria Pura.

Tematem do dyskusji były „Trudne sprawy w mojej klasie". Uczniowie w anonimowy sposób mogli wypowiedzieć się na piśmie co ich martwi i zakłóca dobrą atmosferę w klasie.  Wypełniali także test socjometryczny „Drzewo przeżyć", którego analiza pokazała wychowawcom strukturę nieformalną w zespole.  Wychowawcy otrzymali wskazówki do działań wychowawczych.

Powyższe działania pedagoga były ukierunkowane na profilaktykę konfliktów klasowych.