SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W CHOJNOWIE

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie przystąpiła do VI edycji programu Szkoła z klasą 2.0.   Celem programu jest:

-promowanie wykorzystania w nauczaniu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych (tzw. TIK) oraz udoskonalenie kodeksu dobrych praktyk dotyczących korzystania z TIK zarówno na terenie szkoły, jak i w całości procesu nauczania;

-rozwijanie w uczniach samodzielności, umiejętności wnioskowania i rozwiązywania problemów, zespołowej pracy, komunikacji i współpracy, poprzez promowanie pracy metodą projektów edukacyjnych;

-umożliwienie uczniom i nauczycielom wymiany doświadczeń i publicznej prezentacji dobrych praktyk na platformach internetowych programu.

Festiwal odbył się w środę 25 maja na naszej sali gimnastycznej. Został połączony z Dniem Języka Angielskiego, jako, że aż cztery nauczycielki, realizujące program w szkole, uczą języka angielskiego. Uczestniczyli w nim wszyscy nauczyciele biorący udział w programie, pani Dyrektor i uczniowie klas 4-6.

Przebieg festiwalu

1. Przywitanie gości.

2. Przedstawienie prezentacji dotyczącej realizacji programu w szkole wraz z przypomnieniem Szkolnego Kodeksu 2.0.

3. Fotograficzna relacja z realizacji zadań (prezentacja).

4. Doświadczenia wykonane przez uczniów z lekcji „Eksperymentuj, doświadczaj, badaj…". Uczniowie zaprezentowali doświadczenia, za które udało im się zdobyć I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie i za to otrzymali nagrodę w postaci trzydniowej wycieczki do Szczecina.

5. Prezentacja nakręconych filmów z innych ciekawych doświadczeń z lekcji przyrody realizowane w ramach programu „Szkoła z Klasą". Opowiedziała o tym również nauczycielka przyrody, realizująca program w szkole.

6. Pokazanie filmiku „Solidarność" nakręconego na lekcji odwróconej w klasie 6a na historii. Pani Cieśla potem go króciutko omówiła.

7. Skrócona prezentacja filmu „Nasza TV" realizowanego w ramach Projektu z p. Barbarą Słotwińską.

8. Podsumowanie realizacji projektu „Spacerkiem po szkole" przez 4 panie i ich uczniów. Rozdanie gazetek reportażowych oraz pokazanie książeczek na platformie. Jedna z uczennic przedstawiła, na czym polegał projekt i jaki jest efekt realizacji tego projektu.

9. Pani Dyrektor opowiedziała o swoim zadaniu i zachęciła do wzięcia udziału w ankiecie, w której należy wyrazić opinię, czy wygląd nowej strony internetowej szkoły się podoba.

10. Prezentacja teledysku „Czwórkowy Rock&Roll" w połączeniu z realizacją projektu p. Denisiak „Bezpieczna Czwórka".

W tym roku możemy pochwalić się zdobyciem już 13 Dobrych Praktyk (po sprawdzeniu dotychczasowych, jeszcze nie

wszystkich działań). Po ukończeniu programu otrzymamy tytuł „Szkoły z Klasą" i „Szkoły Eksperckiej" (ten znaczek już widnieje na platformie przy naszej szkole). Nie każda szkoła biorąca udział w programie otrzymuje ten drugi tytuł.

Szkolny koordynator

Justyna Dziubak-Sobiechowska

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 281)