Wycieczka klasy V b, V c i V d do Złotego Stoku i Kamieńca Ząbkowickiego

We wtorek 11 października klasy V b, V c i V d wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Iwoną Nowicką, p. Anetą Czapską i p. Marzeną Rudzką – Kupczyńską wybrały się na wycieczkę. Pierwszym miejscem, które odwiedziły, był piękny kompleks pałacowo – parkowy w Kamieńcu Ząbkowickim. Tam uczniowie mogli zwiedzać odrestaurowane komnaty, pospacerować po ogrodzie, podziwiać fontanny oraz panoramę okolicy z tarasu widokowego, a także posłuchać historii o Mariannie Orańskiej, właścicielce pałacu. Z Kamieńca trasa wiodła do Złotego Stoku, gdzie głównym celem była kopalnia złota. Uczniowie zwiedzali podziemne korytarze kopalni, poznali tajniki wydobywania złota, a także dowiedzieli się czegoś o sztuce alchemicznej. Mogli także zobaczyć największy podziemny wodospad w Polsce. Z kopalni udali się do Parku Techniki, gdzie mieli okazję zobaczyć i własnoręcznie wypróbować, jak działały średniowieczne machiny i urządzenia, które na co dzień ułatwiały niegdyś ludziom pracę. Na zakończenie pobytu w Złotym Stoku piatoklasiści wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku. Wycieczka była bardzo udana. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, uczestnikom wycieczki nie brakowało energii do zwiedzania oraz pogody ducha :)