SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMENDY POLICJI W CHOJNOWIE.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.  W ramach edukacji w tym kierunku, 25 października uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Policji w Chojnowie.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać'. W ramach edukacji dzieci obejrzały film, w którym wskazywały właściwe zachowania bohatera, który poruszał się po drodze. Na koniec spotkania funkcjonariusze sprawdzili wiedzę uczniów zdobytą podczas zajęć. Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do odpowiedzi i tym, którzy udzielili poprawnej goście wręczyli nagrody.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

A.B.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII          E.R