„CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA"  ŚWIETLICA KLASY DRUGIE

„Wszyscy chcemy, aby nasze

dzieci wyrosły na mądrych,

dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposób – czytajmy dzieciom"

(szerokość: 231 / wysokość: 219)Zadaniem szkoły jest dążenie do wszechstronnego i indywidualnego rozwoju osobowości dzieci. Wiek wczesnoszkolny to wyjątkowy okres w życiu każdego człowieka, w którym kształtują się jego nawyki, w tym także czytelnicze. Należy więc umiejętnie i możliwie jak najczęściej wykorzystywać ten moment. W obecnym czasie książka stała się zaledwie jednym z wielu środków umożliwiających kontakt z kulturą. Większość dzieci bez umiaru korzysta z komputera lub telewizora i jest to dla nich najatrakcyjniejszą formą spędzania czasu wolnego.

Dlatego też szkoła powinna odwrócić ten stan rzeczy i rozbudzić wśród dzieci zamiłowanie do czytelnictwa.  Z tego powodu panie ze świetlicy zaprosiły do klas drugich panią Kryspinę Gruchalską, aby przeczytała bajkę ze swojego dzieciństwa. Interesującą historią dla „Świetliczaków" okazała się „Legenda o Smoku Wawelskim".

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Kryspinie Gruchalskiej  za przybliżenie dzieciom polskiej legendy.

Wychowawczynie świetlicy

Małgorzata Kozioł, Aneta Gac

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)