OGÓLNOPOLSKA AKCJA - „ŚNIADANIE DAJE MOC"

(szerokość: 375 / wysokość: 210)'Śniadanie daje moc' to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. W związku z tym 10 listopada 2016 r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, w którym to dniu uczniowie klas I-III  wzięli aktywny udział w tej akcji. W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, a także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań.

Wspólne śniadania zorganizowane w klasach, stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawców klas, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz  spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Alina Bijak

Alicja Gac

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)