Hohoho! Grudniowe tradycje!

Grudzień choć zimny i szary, grzeje nasze serca najmocniej w całym roku. Grudzień to wyjątkowy czas- czas radości, czas dzielenia się z innymi, wszystkim tym, co mamy najlepszego. Dzieci ze świetlicy z gr. IV i V przekonały się, na ile czas ten może być wyjątkowy.

Świetlicę odwiedził Mikołaj, który pozostawił dla naszych dzieciaków piękny list oraz szreg zadań, których wykonanie gwarantowało słodki poczęstunek- w prezencie od Świętego. Zadania były przeróżne, wszystkie dotyczyły tradycji grudniowych oraz oczywiście samego Mikołaja. Dzieciaki pisały list do Mikołaja, bawiły się w fabrykę elfów oraz zaprzęg św. Mikołaja, rozgryzały quiz mikołajkowy, malowały postać „Miłego, starszego, siwego Pana" z zawiązanymi oczami, brały udział w białej zgaduj- zgaduli, odgadywały „Jaka to świąteczna melodia?" i wiele, wiele innych. Każde wykonane zadanie pozwalało na przebicie jednego balonika z literkami tworzącymi napis MIKOŁAJ.

Najpiękniejsze i najcenniejsze jest jednak to, iż „świetliczaki" przekonały się, że każdy z nich może być Mikołajem, a najbardziej wartościowe są prezenty niematerialne. Dodatkową atrakcją, zawsze wprawiającą w świąteczny, cudowny nastrój było wspólne ubieranie choinki w piękne ozdoby. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwszą gwiazdkę!

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

(szerokość: 356 / wysokość: 633) (szerokość: 356 / wysokość: 633)

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)