Program edukacyjny „ALFA"

30 stycznia w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia  przez policjantów z Komisariatu Policji w Chojnowie, w ramach programu „Alfa".
              W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły od klasy I do VI wraz z nauczycielami.
        Działania policjantów były ukierunkowane na podniesienie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań uczniów i nauczycieli, w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Program został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Policję. Jak się okazało, wykazywały dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień. Policjanci, prowadzący zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i  właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia.

Uczniowie  dowiedzieli się  między innymi  tego,  jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek.

Program : Alfa" jest skierowany do wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego. Wpisuje się  w założenia „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019" (Uchwała nr 252 Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2014 r.), w którym zdefiniowane zostały zadania dla Policji.

M.Pura