„Spotkajmy się w Czwórce!",

czyli wizyta przedszkolaków w naszej szkole!

Już od wielu lat przyszli pierwszoklasiści z chojnowskich przedszkoli mają okazję przywitać się z murami naszej szkoły nieco wcześniej, jeszcze przed wstąpieniem w szkolne progi. Coroczne wizyty w ramach przedsięwzięcia „Spotkajmy się w Czwórce", którego organizatorem jest p. Bożena Szarek, są zarówno atrakcją dla naszych miłych gości- przedszkolaków, jak i możliwością dla nas- zaprezentowania tego, co z naszej strony najlepsze.

W pierwszej kolejności odwiedziło nas Przedszkole Miejskie nr 1, niedługo po nim przywitaliśmy grupy zerówkowe z Przedszkola Miejskiego nr 3. Małych- wielkich gości powitała pani dyrektor Beata Miler-Kornicka. Dzieciaki z uśmiechem przystąpiły do zwiedzania szkoły. Sala teatralna, języków obcych, historyczna, komputerowa oraz basen zrobiły na nich ogromne wrażenie. Najlepszym tego dowodem były miny przedszkolaków, które dziś ciężko byłoby powtórzyć. Jednak to nie koniec atrakcji! Przedszkolaki zostały zaproszone na część artystyczną spotkania, w ramach której dzieci ze świetlicy klasy trzeciej, pod wodzą wychowawczyń p. Bożeny Szarek i Natalii Halikowskiej, zaprezentowały muzyczną pantomimę pt. „Rzepka", na podstawie wiersza Juliana Tuwima.

Śmiechu było co niemiara! Skoczne i wszystkim dobrze znane piosenki disco- polo sprawiły, że przedszkolaki dołączyły do wspólnej zabawy- tańców i śpiewania. Fantastyczne stroje i dekoracja z pewnością dodały uroku całemu występowi. Występowi, który był trudną sztuką! Nasi wspaniali aktorzy znakomicie poradzili sobie z przekazem treści i emocji za pomocą mowy ciała- ruchów, mimiki, gestów. Prawdziwe aktorskie talenty, rozpiera nas duma! Największą nagrodą dla występujących i przygotowujących ich pań było chóralne „TAAAAK!", wypowiedziane przez przedszkolaków na krótkie pytanie- „Podobało się?". Szczęśliwe i zadowolone dzieciaki- przedszkolaki opuszczały naszą szkołę z małymi prezencikami, uśmiechami i nowymi doświadczeniami.

Do miłego zobaczenia!

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
  Więcej zdjęć w galerii      E.R