Świetliczaki już w drugim obszarze kompetencji MegaMisji –pt."Dziecko w środowisku medialnym"

(W trakcie zajęć uczniowie nauczą się, co i w jaki sposób warto o sobie opowiedzieć w kontaktach bezpośrednich i przez Internet)

Zadanie 1- „Przedstaw się Psotnikowi"

„ Dobrze, że wiemy co o sobie powiedzieć możemy"

Przedstawienie się to pozornie łatwa sprawa. Niektórzy sądzą, że autoprezentacja to swoistego rodzaju sztuka, która może służyć późniejszym relacjom między jednostkami- kontaktom bezpośrednim. Znakomitym sposobem stworzenia takiej idealnej autoprezentacji jest w pierwszej kolejności wyliczenie własnych, dobrych stron. Nasze świetliczaki stworzyły piękne słoneczka, których promyki były odzwierciedleniem ich najlepszych cech charakteru osobowości. Jednak w obecnej dobie Internetu należy wiedzieć, jakie informacje na swój temat można ujawnić na portal spłecznościowy, chatach, a jakie warto pozostawić w tajemnicy. Nasze świetliczaki doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że nie każdy mówi prawdę Internecie i podaje autentyczne informacje. W celu zachowania aminowości w sieci można stworzyć różnego rodzaju awatary i nicki. Zadanie nie było tak proste jak mogło się wydawać, niejeden spryciarz zmylił całą grupę swoim awatarem. Na podsumowanie zajęć Świetliczaki na wielkim plakacie wypisywały informacje, które możemy o sobie mówić i takie, których nie możemy ujawniać. Dodatkowo przeczytaliśmy sobie zasady dotyczące poruszonej tamatyki pod hasłem: „Zapamiętaj!!"

Mamy ogromną nadzieję, ze przytoczone wiadomości pozostaną w głowach naszych dzieciaków, a wpojona ostrożność nie zawiedzie!

Jesteśmy MEGA ZADOWOLENI, że zajęcia MegaMisji są tak przydatne!

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)