KOŁO PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI Z WIZYTĄ

U SZEŚCIOLATKÓW W PRZEDSZKOLU

W dniu 7 kwietnia 2017 r. członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z bibliotekarką  w strojach postaci z bajek, z książkami w rękach udali się do przedszkolaków – sześciolatków - „naszych sąsiadów". Maluszki z dwóch grup czekały na nasze przybycie.  Na początku odgadywały nazwy postaci bajkowych, za które się przebraliśmy, następnie słuchały krótkich opowiadań z książki G. Kasdepke pt. „Bon czy ton" i odpowiadały na pytania związane z treścią zadawane przez wróżkę. Wysłuchały opowiadań:  „Bekanie", „Kaszel", „Paznokcie", „Katar", „Chusteczka", „Dłubanie w nosie". Po wysłuchaniu, zrozumiały co wypada, a co nie. Jak należy zachować się w różnych sytuacjach, czyli poznały zasady savoir-vivre.  Nasi uczniowie czytali teksty z podziałem na role. Narratorem była Wiktoria, Piotr wcielił się w rolę  taty, Kubą był  Michał, Julia była  babcią i mamą. Towarzyszyły nam wróżka - Vanessa, Kot w butach - Natalia, Robin Hood - Bartek, Czerwony kapturek - Maja. Zgłaszające się do odpowiedzi przedszkolaki odgadywały tytuły bajek, baśni poprzez wyciąganie z czarodziejskiego worka rekwizytów np. Pinokia, pantofelka – Kopciuszka, kaczuszki, pudełka zapałek, słonika. Kolejnym zadaniem na zajęciach było odgadywanie zagadek. Z tego zadania dzieci również wywiązały się wzorowo . Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie upominki, a my już myślimy  nad kolejnym spotkaniem z innymi przedszkolakami.

Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Więcej zdjęć w galerii      E.R