SPOTKANIE AUTORSKIE Z KALINĄ JERZYKOWSKĄ W MBP W CHOJNOWIE

(szerokość: 375 / wysokość: 280)W dniu 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią  Barbarą Wiatrowicz i bibliotekarką Elżbietą Rusiecką udali się na spotkanie autorskie z pisarką Kaliną Jerzykowską, które odbyło się w MBP. Pani Kalina Jerzykowska – teatrolog, dziennikarka, autorka musicali, piosenek dla zespołów dziecięcych, książek horrorów o Koszmariuszu i Horroracie...

Pisarka już od pierwszych chwil zapanowała nad audytorium, zwracając się bezpośrednio do każdego dziecka po imieniu. Mówiła o  swojej twórczości, o  amerykańskiej wnuczce, która nie umiała wymówić r, ale się nauczyła. Pokazała, w jaki sposób książka może inspirować do różnych zabaw językowych i ortograficznych. Wybrała uczniów z sali, którzy mieli za zadanie przeczytać wierszyki o różnych porach roku, które były naszpikowane głoskami: s, sz, c, cz, dz. Zapoznała nas z książką pt. Kantor wymiany liter, w której za pomocą śmiesznych wierszy wyjaśnia zasady ortografii.

Na zakończenie złożyła autografy w zakupionych książkach przez uczestników spotkania.

Dziękujemy za zaproszenie paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Koordynator szkolny  Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII    E.R