Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego

„Mali Poligloci"

(szerokość: 375 / wysokość: 467)W czwartek 27 kwietnia odbył się już po raz czwarty Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Mali Poligloci". W konkursie rywalizowały 4 drużyny – dwie z naszej szkoły i dwie z zaproszonej do udziału Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Liczące po cztery osoby drużyny musiały zmierzyć się z różnego rodzaju zadaniami i łamigłówkami językowymi, które sprawdzały ich znajomość języka angielskiego. I tak uczniowie dobierali przeciwstawne przymiotniki, układali zdania z rozsypanki wyrazowej, wykreślali niepasujące wyrazy i pisali dyktando z pamięci. Najwięcej zabawy mieli przy konkurencji zatytułowanej „Głuchy telefon" polegającej na jak dokładniejszym powtórzeniu usłyszanego zdania po angielsku. Nie zabrakło też zadań rozwiązywanych na tablicy interaktywnej w aplikacji Learningapps – tutaj między innymi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych, grając w „Milonerów".

Najważniejsza była dobra zabawa i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności językowych, ale zostali też wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce zdobyła drużyna „Maniacy angielskiego" z SP 4

II miejsce – drużyna „Poliglotki" z SP 3

III miejsce – drużyna „Wielka czwórka" z SP 4

IV miejsce – drużyna „Super giganci" z SP 3

Drużyny z naszej szkoły wystąpiły w składzie:

„Maniacy angielskiego" – Debora Luberda i Aleksandra Wolska z V c oraz Michał Chopkowicz i Mikołaj Wołoszyn z VI c

„Wielka czwórka" – Oliwia Kupiec i Eliza Laskowska z V a oraz Wiktoria Rybczyńska i Anna Tersa z VI c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Aneta Czapska i p. Justyna Dziubak – Sobiechowska. Dziękujemy p. Marcie Lewickiej – Kościk z SP 3 za pomoc w ocenianiu konkurencji.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii   E.R