1 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pielęgniarka, pracownicy  naszej szkoły,  delegacja z Gimnazjum nr 1, sześciolatki z Przedszkola nr 3  oraz zaproszeni goście podjęli próbę pobicia rekordu w masowym czytaniu książek w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam jak czytam".

Spotkaliśmy się w tym dniu na boisku szkolnym, gdzie utworzyliśmy "żywy napis SP 4 CZYTA". Następnie przewodniczący klas zdali raport podając stan swoich klas.  Dyrektor MBP w Chojnowie odczytała fragment książki M. Pałasza, dyrektor szkoły Beata Miler-Kornicka i nauczyciel muzyki Zenon Chmielewski odczytali śmieszne dowcipy z „Koszmarnego Karolka", a przewodniczący SU fragment z „Mikołajka". Czytający otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie wybrani przez prowadzącą odczytywali hasła z plakatów promujących czytanie, które przygotowali na imprezę. Wszyscy uczestnicy siedzieli na kocykach i czytali przyniesione przez siebie książki.

Na zakończenie przewodniczący odebrali słodkie upominki dla swoich klas z okazji Dnia Dziecka ufundowane przez gości.

Możemy być dumni. Bicie rekordu zakończyło się wielkim sukcesem. Uczestniczyło w nim 446 osób.

Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za udział w promocji czytelnictwa, a uczniom Jakubowi Jadach, Łukaszowi Darmorosowi z kl. VI a,   Welemowi Kerstens i Piotrowi Mazurkiewicz z klasy VI c za dokumentowanie imprezy czytelniczej.

OBEJRZYJ

Koordynator akcji Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII   E.R