Myślę,że….- o wyrażaniu swojej opinii"

Trzecia klasa to poważna sprawa! Kolokwialnie mówiąc to nie przelewki! Właśnie takich kolokwialnych, ale też dziecinnych określeń poniekąd dziś próbowaliśmy się wyzbyć! Świetliczaki zajęły się dziś formułowaniem faktów i trafnych opinii. Rzecz niełatwa, ale oczywiście nie niemożliwa. Rozpoczęliśmy od wysłuchania audiobooka, który dotyczył przygód Tomka Sawyera. Następnie nasze dzieciaki zabrały się za tworzenie krótkich komentarzy, na temat tego, co sądzą o wysłuchanej treści oraz o samym przekazie. Wśród pisemnych wypowiedzi dzieci znalazły się takie, które uznaliśmy za fakty, oraz takie które przypominały poważne, niemal dorosłe opiniowanie – poważnych ludzi.  Potem zajęliśmy się skarbami Tomka, które wzbudziły sympatię Świetliczaków. Rozważyliśmy również kwestie różnorodności gustu. Podsumowując zajęcia podkreśliliśmy znaczenie stwierdzeń, od których powinny zaczynać się opinie. I tak wszyscy- jak jeden brat, SĄDZIMY, ŻE DZISIEJSZE ZAJĘCIA BYŁY MEGAFANTASTYCZNE!

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R