Warsztaty MAJSTERKOWO – Castorama

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Dnia 11 października 2017 roku uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 4 wybrali się na wycieczkę do legnickiej Castoramy. Każdy czytelnik pewnie zastanawia się, co ciekawego dzieci mogą robić w sklepie remontowo – budowlanym? No właśnie! Otóż uczniowie naszej klasy zamienili się w małych majsterkowiczów!

Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Castoramę w ramach akcji „Majsterkowo". Uczniowie pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne pracując z drewnem i prawdziwymi narzędziami.

Naszym zadaniem było zbudowanie z drewnianych elementów skrzynki na skarby lub narzędzia. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces przetwarzania drewna, ale przede wszystkim samodzielnie próbowały łączyć różne drewniane elementy. Uczniowie wspaniale współpracowali pomagając sobie wzajemnie, a przy takiej współpracy super się bawili. Czas uciekał bardzo szybko, ponieważ każdy miał do wykonania zadanie. Powierzone zadanie uczniowie wykonali bardzo dobrze, co widać na zamieszczonych zdjęciach. (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Cały przebieg zajęć pozwolił uświadomić wszystkim jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby powstała zabawka, która później trafia na sklepowe półki. Każde dziecko zbudowało własna skrzyneczkę, którą później mogło zabrać do domu. Wszystkim małym majsterkowiczom polecamy tego rodzaju aktywność. Jak się okazuje, młotek nie taki straszny, jak go malują, a satysfakcja pociech z własnej pracy jest ogromna!

Uwieńczeniem warsztatów było otrzymanie przez każde dziecko dyplomu Małego Majsterkowicza. Oprócz dyplomu dzieci otrzymały również słodkości, książeczki edukacyjne oraz przybory szkolne.

Uczniowie, wychowawczyni oraz rodzice serdecznie dziękują dyrekcji oraz pracownikom Castoramy -szczególnie prowadzącemu warsztaty panu Bartoszowi Urbańskiemu- za tak wspaniale przygotowane zajęcia.

Wych. Alina Bijak

(szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)

E.R