Nasi Kochani Nauczyciele, macie dla nas cierpliwości wiele.

Za naukę, za trud, jaki wkładacie w swoją pracę,

przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące

jak świeże kwiaty najpiękniej pachnące.

Życzy Samorząd Uczniowski

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Od 1982 r. na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Dzień Nauczyciela w Polsce jest obchodzony bardzo uroczyście.

12 października w naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel, który przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy V c oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas VII, przygotowani przez panią Bernardę Mormul. Część muzyczną jak zawsze od wielu lat uświetnił szkolny chór pod dyrekcją pana Zenona Chmielewskiego, a w energetycznym tańcu zaprezentowały się uczennice z klasy VII b. Scenografię przygotowała pani Natalia Halikowska.

Więcej zdjęć w galerii  E.R