„Prawa małego autora"

Nasze skarby- piękne, bo nasze! Bo samodzielnie przez nas zrobione! Bo rozpiera nas duma, że sami je stworzyliśmy! Nasze dzieciaki zaprezentowały swoją twórczość przed resztą grupy. Rysunki, budowle, własnoręcznie napisana książka, a nawet magnes budziły podziw świetliczaków. Następnie uczniowie „powykradali" nawzajem swoje dzieła mówiąc, że są ich autorami. Oj wielka niezgoda i żal zagościły w tym momencie w naszej świetlicy. W taki właśnie sposób wytłumaczyliśmy sobie na czym polega łamanie praw autorskich, wykradanie materiałów, dzieł, twórczości i podpisywanie się pod nimi własnym nazwiskiem. Świetliczaki powiedziały kategoryczne nie dla łamania praw autorskich! Opisywały swoje emocje- jak czuli się, gdy ich koledzy/ koleżanki twierdzili, że są autorami przyniesionych przez nich dzieł. Na koniec usystematyzowaliśmy swoją wiedzę tłumacząc czym są właściwie te prawa autorskie i kiedy mówimy o ich łamaniu- szczególnie w Internecie. Podkreśliliśmy, że w sieci bardzo często dochodzi do kradzieży twórczości i wspólnie złożyliśmy przysięgę, że sami będziemy od tego stronić!

Wychowawczynie

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)

(szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)