Megafantastyczne Świetliczaki z SP 4

zaliczyły kolejne zadania MegaMisji !!!!!

„Wielkie porządkowanie informacji"

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Świetliczaki z klas drugich pomogły roztargnionemu przyrodnikowi uporządkować jego zielnik, ponieważ wszystkie jego zbiory wysypały się. Przed wykonaniem zadania oglądaliśmy w Internecie  jak zrobić „Zielnik". Potem  określiliśmy jakie kategorie będą nam potrzebne przy jego porządkowaniu. Następnie  podzieleni  na trzy grupy sortowaliśmy zawartość zbioru różnych rzeczy" i wybraliśmy z niego nasiona, liście i kwiaty. Porządkowanie "Zielnika" Profesora Florka okazało się super zabawą. Dzięki wskazówkom Julki i Kuby, dzieci poradziły sobie świetnie. Świetliczaki bez problemu wykonały wszystkie etapy zadania. Doskonale posegregowały na elementy zielnika i inne, a te na odpowiednie kategorie i grupy. Na zakończenie podsumowaliśmy  wszystkie zdobyte informacje. Zielnik Profesora Florka został uporządkowany a  świetliczaki nauczyły się grupować informacje, dostrzegać wspólne cechy i wyodrębniać podzbiory.

„Dźwiękowy przewodnik"

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Przewodnik dla podróżnika, turysty, zwiedzającego… Jaki przewodnik dziś do dyspozycji dostały nasze
Świetliczaki z klas III? Przewodnik po dźwiękach! Ludzkie ucho jest w stanie dosłyszeć bardzo wiele. Równo z dźwiękiem w naszej głowie pojawia się sygnał informujący nas, z czym mamy aktualnie do czynienia. Nasze dzieciaki były dzisiaj w zoo! Może nie dosłownie, ale zawsze… W głuchej ciszy rozpostartej w naszej Sali świetlicowej, nagle usłyszeliśmy odgłosy najróżniejszych zwierząt! Uczniowie dobrani w grupy wspólnymi siłami wypisywali nazwy zwierząt. Zabawa była przednia! Następnie opowiedzieliśmy sobie, jakie dźwięki najczęściej możemy usłyszeć w szkole, a przede wszystkim u nas- w świetlicy. Dwie drużyny- dziewczęta kontra chłopcy przy metodzie burzy mózgów odzwierciedlili rozmaite pomysły, które im się „skroiły" w głowie. Oba zespoły otrzymały tablety jako rejestrator dźwięków. Drużyny wymyśliły konkretne czynności, przy których wykonywaniu słychać, że znajdujemy się w szkole. Następnie nawzajem odgadywali zarejestrowane odgłosy- przewijając, powtarzając… Na zakończenie wsłuchiwaliśmy się w melodię relaksacyjną- mówiąc jednocześnie, z czym kojarzą się nam te dźwięki. Tym miłym, spokojnym akcentem zamknęliśmy nasz przewodnik po dźwiękach.

Zadania Megamisji zaliczone, czekamy na dalsze wyzwania.

Wychowawczynie
                                                                                       Bożena Szarek i Natalia Halikowska