Groomer, czyli psi fryzjer w klasie Ia i Id

(szerokość: 375 / wysokość: 500)W zeszłym tygodniu odwiedziła nas p. Joanna Szelepajło - właścicielka salonu dla psów „Milord" oraz wielka pasjonatka czworonogów. Przyszła do nas ze swoim pupilem "Lolkiem". Pani Joanna opowiedziała nam o zabiegach pielęgnacyjnych i czynnościach higienicznych, które wykonuje w swoim salonie. A także wyjaśniła dzieciom, że dobry groomer to nie tylko osoba, która potrafi posługiwać się maszynką, czy nożyczkami. Jest to też fachowiec z dziedziny psich zachowań i zaburzeń emocjonalnych. Potraf również rozpoznać oznaki agresji i zminimalizować skutki niepożądanych zachowań.

Podczas spotkania dzieci poznały podstawowe czynności pielęgnacyjne i higieniczne, które pani grommerka zademonstrowała na swoim piesku. A także mogły zobaczyć zdjęcia psów, po strzyżeniu w salonie. Oprócz tego dowiedziały się , jaką rolę pełni chip u psów oraz co oznacza żółta mucha/wstążka na psiej obroży, czy na szyi.

Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele cennych informacji, a pupil sprawił wiele radości i zabawnych sytuacji.

Wychowawczynie klasy

Ia i Id

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)