„MegaMisja  w świetlicy Sp 4"

Temat zadania :„Prezentacje"

Oj, Psotniku nie możesz jeść kabli jak tu tyle pyszności wokół nas...  Świetliczaki z klas drugich postanowiły uświadomić animowanego Psotnika jak pyszne i zdrowe może być drugie śniadanie. W tym celu postanowiły zrobić plakaty reklamujące zdrowe odżywianie. W Internecie oglądały informacje na temat zdrowej żywności i piramidy żywienia. Potem podzielone na grupy przygotowały plakaty o zdrowym drugim śniadaniu, wykorzystując zgromadzone wcześniej materiały.  Na koniec przystąpiły do prezentacji dla kolegów i koleżanek z grupy. Świetliczaki wykonały super plakaty według zasad tworzenia dobrej prezentacji :  były atrakcyjne i reklamowały zdrowe jedzenie. Zadanie wykonane, świetliczaki  z klas drugich przystępują do drugiego obszaru MegaMisji.

Temat zadania:„Twoja cyfrowa opowieść"

Opowieści są różne, najróżniejsze, ciekawe i trochę mniej ciekawe, długie i krótkie… Ale czym jest cyfrowa opowieść? Dziś Świetliczki z klas trzecich przekonały się, co oznacza być autorem cyfrowej historyjki. Na początek dzieciaki zostały podzielone na dwie grupy. Każda otrzymała krótką historię. Zadaniem uczniów było zilustrowanie wysłuchanych treści, tak by odzwierciedlały sens i istotę opowieści. Świetliczaki z zapałem przystąpiły do zadania, dzieląc między sobą konkretne czynności, aby praca przebiegała szybciej. Po zakończeniu malowania, obie grupy usiadły na naszym świetlicowym „tęczusiu", zaś ich prace zawiesiliśmy na tablicy. Fotografie malunków następnie zamieściliśmy na ekranie telewizora, po to by zespoły przeciwne mogły opowiedzieć co widzą i przedstawić własną interpretację cyfrowych opowieści. Na zakończenie skonfrontowaliśmy prawdziwe wersje historii z tymi, które opowiedziały nam Świetliczaki. Efekty pracy grupy zajmującej się „Opowieścią o smutnym Czarodzieju" były szczególnie dobre, ponieważ interpretacja zespołu przeciwnego namalowanej historii, była bardzo spójna z jej pierwowzorem. Od dziś nie tylko książkowe opowieści, ale także cyfrowe będą zajmowały głowy i czas naszych dzieci.

„MegaMisja  w świetlicy Sp 4"

Temat zadania :„Prezentacje"

Oj, Psotniku nie możesz jeść kabli jak tu tyle pyszności wokół nas….. Świetliczaki z klas drugich postanowiły uświadomić animowanego Psotnika jak pyszne i zdrowe może być drugie śniadanie. W tym celu postanowiły zrobić plakaty reklamujące zdrowe odżywianie. W Internecie oglądały informacje na temat zdrowej żywności i piramidy żywienia. Potem podzielone na grupy przygotowały plakaty o zdrowym drugim śniadaniu, wykorzystując zgromadzone wcześniej materiały.  Na koniec przystąpiły do prezentacji dla kolegów i koleżanek z grupy. Świetliczaki wykonały super plakaty według zasad tworzenia dobrej prezentacji :  były atrakcyjne i reklamowały zdrowe jedzenie. Zadanie wykonane, świetliczaki  z klas drugich przystępują do drugiego obszaru MegaMisji.

Temat zadania:„Twoja cyfrowa opowieść"

Wychowawczynie

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)