Kocham Cię Polsko

W zeszłym tygodniu w małej świetlicy został zorganizowany na podstawie teleturnieju  konkurs wiedzy o Polsce pt.: "Kocham Cię Polsko".  Dzieci zostały podzielone na drużyny, zostali wybrani liderzy grupy i rozpoczęła się gra.

Uczestnicy gry musieli przejść przez następujące rundy:

1. Głuchy telefon

2. Tele-wiadomości

3. Polszczyzna

4. Wiedza o Polsce

5. Hymn Polski

6. Kalambury

7. Symbole

Należy uczyć dzieci szacunku do tego, co je otacza, a także do wypełniania codziennych obowiązków, które wynikają z przynależności do narodu. Powinno się nauczyć przywiązania do Ojczyzny oraz szacunku dla własnego narodu i innych narodów. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą do dostarczania dzieciom ważnych informacji. Podczas konkursy dzieci utrwaliły zdobytą wcześniej wiedzę o własnej Ojczyźnie.

Aleksandra Korba

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

E.R