Z WIZYTĄ W LECZNICY ZWIERZĄT

Po przerobieniu tematów związanych z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, uczniowie klasy I b wybrali się z wizytą do LECZNICY ZWIERZĄT, aby u fachowców zasięgnąć informacji dotyczących dbania o zdrowie swoich pupilków. Bardzo sympatyczna pani weterynarz, jak również pan weterynarz, opowiedzieli, jak postępować, gdy zachoruje zwierzątko. Pani weterynarz opowiadała,  w jaki sposób diagnozuje się chore zwierzęta, jak podaje się im leki oraz jakie zabiegi wykonuje się    w lecznicy. Pokazywała różne narzędzia i urządzenia.  W lecznicy jest również salon piękności, w którym można skorzystać z fachowego obcięcia pazurków kotu albo psu, czy też wykonać zwierzakowi modną fryzurę.             Niektóre dzieci wykazały się  podczas spotkania szczególną ciekawością.  Widać, że mają zadatki na przyszłych weterynarzy. Wszystkie dzieci zdobyły dużo ważnych informacji i poszerzyły swoją wiedzę, za co serdecznie dziękują.

G. Kośnik