"AKADEMIA PANA KLEKSA"

Dnia 20 listopada 2017 roku, uczniowie wszystkich klas czwartych naszej szkoły wyjechali do Legnicy na przedstawienie pt. „Pan Kleks," przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Zostało ono zrealizowane w oparciu o książkę Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa".

Podczas roztańczonej i rozśpiewanej sztuki podziwialiśmy wyczyny i niecodzienne pomysły szalonego nauczyciela- Ambrożego Kleksa. Również w niezwykle ciekawy sposób aktorzy przedstawili nam historię księcia Mateusza, zamienionego w szpaka, uświadamiając uczniom, że nieposłuszeństwo wobec rodziców często bywa przyczyną nieszczęścia.

W klimat powieści baśniowej przeniosły nas doskonale przygotowane kostiumy i gra świateł. W sztuce wykorzystano również wiele innych utworów Jana Brzechwy. Bawiliśmy się wspaniale!