WALENTYNKI U ŚWIETLICZAKÓW

(szerokość: 190 / wysokość: 338)14 lutego nie tylko dorośli obchodzą Walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Do tego dnia nasze świetliczaki przygotowywały się już od kilku dni. Wcześniej obejrzały krótkie filmiki animowane dotyczące  faktów z życia św. Walentego oraz zwyczajów walentynkowych w innych krajach. Ciekawostką była Japonia, w której to kobiety dają prezenty mężczyznom. Panowie dopiero miesiąc później, z okazji Białego Dnia, odwzajemniają romantyczny gest. Tradycyjnie prezentem jest biała czekolada.

Następnie dzieci wykonały   bajecznie kolorowe  kartki walentynkowe (oczywiście  dominował kolor czerwony  a zwłaszcza czerwone serduszka), które potem wrzucały do specjalnie przygotowanego pudełka. 14 lutego „listonosze poczty walentynkowej" rozdawali  świetliczakom  kartki walentynkowe. Kartki walentynkowe przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu. Na zakończenie był również słodki akcent – świetliczaki  otrzymały walentynkowe lizaczki.

(szerokość: 375 / wysokość: 667) (szerokość: 375 / wysokość: 667)

E.R