REGULAMIN  Konkursu Tłumaczeniowego z  Języka Angielskiego

dla klas VII

„ Mistrz tłumaczeń"

1. Cele  konkursu

*  rozwijanie motywacji do doskonalenia znajomości języka angielskiego;
*  poszerzanie umiejętności posługiwania się językiem obcym przy wykorzystaniu

rozmaitych pomocy dydaktycznych oraz nowoczesnych technologii

informacyjno-komunikacyjnych;

*  popularyzowanie wiedzy i umiejętności związanych z funkcjonowaniem struktur

gramatyczno-leksykalnych w języku angielskim.

2. Założenia organizacyjne

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie

2. Konkurs odbędzie się 27 lutego 2018  i zostanie przeprowadzony przez szkolnego organizatora o godz.9.00.

Konkurs będzie podzielony na trzy części

1)       przetłumaczenie 2 krótkich tekstów (z języka polskiego na język angielski oraz z języka angielskiego na język polski) o tematyce bliskiej młodemu człowiekowi (tekst popularno-naukowy, informacyjny, dialog, fragment piosenki itp.). Czas pracy z tekstami -90 minut. Uczeń może korzystać z dowolnych słowników pol-ang/ang-pol jedynie w wersji papierowej. Nie dopuszcza się korzystania ze słowników w wersji elektronicznej.

2)      Wylosowanie 4 zdań  (tematyka zawarta w podręczniku lub zeszycie ćwiczeń dla klas VII z języka angielskiego)

3)      Wysłuchaniu fragmentu tekstu z płyty CD lub z Internetu oraz przetłumaczeniu go na język polski

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 marca 2018r., a jego wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

4. Spośród wszystkich prac Komisja Konkursowa wyłoni Mistrza i Mistrzynię Tłumaczeń.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie  do 22 lutego 2018r. zgłosić się do p. Sabiny Kaszowskiej

4. Udział w konkursie jest bezpłatny.

5. Prace konkursowe będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora, w skład której wejdą nauczyciele języków obcych z naszej szkoły.

6. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII szkoły podstawowej , którzy przystępują do zmagań konkursowych w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego krótkich tekstów z języka polskiego na język angielski oraz z j. angielskiego na język polski.

7.  Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika, nauczycieli

i rodziców uczniów na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w zakresie związanym                     z organizacją i przebiegiem konkursu - zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

8. Do zadań Komisji należy:

- analiza i ocena prac uczestników Konkursu

- wyłonienie dwóch  finalistów  Mistrza i Mistrzynię Tłumaczeń

9.   Czas trwania konkursu to 60 minut.

Serdecznie Zapraszamy