KAPELUSZE, CZAPKI I … CZEKOLADA

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Poznając dwuznaki sz i cz robiliśmy to w ciekawy, niecodzienny sposób. Przynieśliśmy do szkoły różne części garderoby, w których nazwach jest sz lub cz; czyli kapelusze i czapki, szaliki i apaszki. I zaczęło się! Wesołe gry, zabawy  ćwiczenia: podrzucanie kapeluszy w marszu i biegu, przeskoki przez szaliki, skłony  z apaszkami i obowiązkowo „ciuciubabka". A później scenki i dialogi  z czapkami w roli głównej, projektowanie ciekawych nakryć głowy i rewia mody. Przy okazji przypomnieliśmy sobie potrzebę ubierania się stosownie do pory roku i pogody. Pani poczęstowała nas czekoladą i zrobiła nam sesję zdjęciową. Wszyscy świetnie wyglądamy w czapkach i kapeluszach, a zdjęcia będą miłą pamiątką. Ale najważniejsze, że poprzez zabawę i radosne, twórcze działania wiedza i umiejętności same „wchodziły" nam do głów, a pisanie literek, wyrazów i zdań nie sprawiało żadnych trudności.

Uczniowie klasy I  b

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  Więcej zdjęć w galerii E.R