Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Chojnowie

Dzieci niewidome i słabowidzące są takie same jak inne, z tą różnicą, że nie widzą lub widzą inaczej. W czwartek nasze świetliczaki z klas I a i I c odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnowie.  Zostały dla nich przygotowane bardzo ciekawe zajęcia dotyczące niepełnosprawności. Na początku zajęć Panie przeczytały dzieciom bajkę o dziewczynce, która poznała niewidomą koleżankę. Dzieci bardzo zaciekawione bajką nie mogły doczekać się kolejnych wrażeń. Panie z Biblioteki przygotowały wiele ciekawych zajęć związanych treścią bajki m.in. dzieci miały okazję napisać swoje imię pismem dla niewidomych- pismem Braille'a, kolejnym zadaniem było nalanie wody do kubka przy zawiązanych oczach.  Dzieci były bardzo podekscytowane zdobytą wiedzą.

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

E.R