Młodzi Ratownicy w szkolnej świetlicy.

23.03.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.  Młodzi ratownicy z naszej szkoły,  w składzie: Natalia Janczyńska, Oliwia Kitlińska, Zuzanna Kopyczyńska, Hanna Sikora, Natalia Roznowska i Bartek Górnicki dali pokaz profesjonalnych zachowań w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.  Pozorantami były dzieci z grup świetlicowych, które bardzo emocjonalnie wczuwały się w swoje role. Dowiedziały się jak zachować się w miejscu wypadku, jak wykonać telefon do służb ratowniczych, jak ważne jest własne bezpieczeństwo w każdej zagrażającej zdrowiu i  życiu sytuacji.  Nad wszystkim czuwała pani Grażyna Mazur nasza niezastąpiona pielęgniarka szkolna, która razem z panią Bernardą Mormul  przygotowuje już od lat uczniów do Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć".  Uczniowie w ramach przygotowań  do konkursu przyswajają podstawowe wiadomości na temat faktów, zasad, teorii i praktyki, dotyczących przede wszystkim tematów i zjawisk bliskich doświadczeniom uczniów,  racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń, kształtowanie pożądanych postaw prospołecznych, przygotowując się do samopomocy.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
  (szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
  E.R