Międzynarodowy Dzień Wody i Dzień Ochrony Wód Bałtyku

(szerokość: 375 / wysokość: 500)22 marca – to ważna dla wszystkich data. Na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wody i Dzień Ochrony Wód Bałtyku. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie z Koła Przyrodniczego przeprowadzili wśród uczniów wszystkich klas I - III wywiad na temat oszczędzania wody . Wyniki okazały się bardzo dobre. Najmłodsi uczniowie w 95% przyznali, że oszczędzają wodę i podali przykłady. Uczniowie z klasy szóstej przygotowali krótką audycję przez radiolę szkolną, w której wymienili ciekawe informacje o wodzie m.inn.   aby wyprodukować np. 1 teshirt- potrzeba około 2500 litrów wody lub, że  Polska zajmuje dopiero 26 miejsce w Europie pod względem ilości wody słodkiej. Woda to nasz największy skarb.

22 marca odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy Wodniczka. Główne cele konkursu to wzbudzenie zainteresowania naszą rzeką Skorą i poszerzenie wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło łącznie 35 uczniów z klas IV, V, VI. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

Klasy IV:     I miejsce       Przemysław Karnacz      IV b
                    II miejsce       Aleksandra Orłowska     IV b
                   III miejsce      Lena Olbrych                   IV d

Klasy  V:      I      Alicja Gerak            V b
                     II     Magdalena Zajdel   V b
                     II     Bartosz Górnicki     V c
                    III     Bartosz Korba         V a

klasy VI:       I     Karol Tomaszewski    VI c
                      II    Debora Luberda         VI c
                     III    Bartosz Ginda             VI d

Gratulujemy!!!