Aktorstwo na szóstkę z plusem, czyli II B
na korczakowskim przeglądzie!

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Uczniowie z klasy IIB wraz z wychowawcą p. Teresą Halikowską wybrali się w podróż śladami naszego patrona. Punktem docelowym był XII Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka, który odbył się w Złotoryi. Dewiza spotkania Korczakowców odwoływała się do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę- „ Wszystko to jest Ojczyzna".

Podczas imprezy w złotoryjskim Domu Kultury zaprezentowały się najróżniejsze zespoły- śpiewające, tańczące, instrumentalne. Nasi reprezentanci byli jednymi z najmłodszych uczestników, przez co wzbudzili ogromną sympatię. Publiczność zabrali w podróż po najróżniejszych krajach świata, kończąc wędrówkę na naszej Ojczyźnie. Mini spektakl teatralno- muzyczny pt. „Czerwone Kapturki" opiewał w humorystyczne akcenty związane z perypetiami bohaterów- dobrze znanej wszystkim bajki, jednak w nieco innym wydaniu! Całość prezentacji dopełniły piękne, kolorowe stroje oraz aranżacje taneczne i wokalne znanych przebojów z różnych stron świata. Akcent patriotyczny, w którym swój udział miała również jedna z babć naszego ucznia p. Magdalena Osadkowska, chwycił za serca widownię, która z zapartym tchem oglądała przemianę Kapturków w małych patriotów- Polaków, głośno wykrzykujących „… w Polskę wierzę!". Za występ nasi uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wszystkie występujące zespoły zostały wyróżnione. Poza statuetką oraz workiem cukierków, reprezentantów SP4 ucieszyły przemiłe słowa oraz pochwały, które świadczyły o perfekcji przygotowań i wielkim talencie uczniów. Słowem zakończenia- tacy uczniowie, to prawdziwy skarb!

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
  WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII     E.R