SZKOLNY KONKURS „PIĘKNIE CZYTAM" W KLASACH II-III

(szerokość: 375 / wysokość: 280)W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs "Pięknie czytam"dla klas II-III. Każdą klasę reprezentowali uczniowie, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w dniu 7 lutego. Łącznie do konkursu przystąpiło 14 dzieci.

Na wstępie prowadzące wraz z dziećmi recytowały wiersz W. Bełzy „Kto Ty jesteś Polak Mały" dla zaakcentowania  100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dla dodania odwagi uczestnikom konkursu,  zaproszony gość p. Agnieszka przeczytała fragment książki A. Frączek pt. "Sprężynek na tropie tajemnic. Ekologia".

Następnie rodzice uczniów z klasy drugiej i trzeciej czytali  wiersze i łamańce językowe, co wywołało śmiech i radosną atmosferę.

Uczniowie klas drugich czytali fragmenty z książek o przygodach Basi Z. Staneckiej i M. Oklejak, a uczniowie klas trzecich o zwierzątkach H. Webb i T. Nolan.

Uczestnicy konkursu nie znali wcześniej czytanych tekstów. Wykazali się poprawną dykcją, intonacją, odpowiednim tempem podczas czytania. Poprawność czytanych tekstów oceniała komisja: w-ce dyrektor p.Anna Denisiak oraz p.Agnieszka Tworzydło i  p. K. Czapska.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni książkami i dyplomami, a także słodkimi upominkami od p. Krystyny Czapskiej.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Konkurs przygotowały i prowadziły: D. Chopkowicz, E. Rusiecka

Wyniki konkursu:

I m.  i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania" - Anna Bogacz - Bielińska kl. II c

II m. - Mateusz Macherzyński kl. II b

III m. - Zofia Augustynowicz kl. II a

IV m. - Bartosz Dyrkacz kl. II a

IV m. - Kinga Szczepanowska kl. II b

IV m. - Wiktor Wołoszyn kl. II c

I m. i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania" - Oskar Janczyński kl. III c

I m. i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania" - Franciszek Salastowicz kl. III d

II m. - Igor Sobczak kl. III c

II m. - Miłosz Szaja kl. III b