Z przyjemnością informujemy o  wynikach XXVII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur", który odbył się 15 marca 2018 roku. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur" w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, co wpływa na atrakcyjność tego konkursu. Uczniowie przez 75 minut zmagali się z testem w kilku kategoriach: Żaczek (klasy II), Maluch (klasy Iii i IV), Beniamin (klasy Vi VI) oraz Kadet (klasy VII). W naszej szkole do konkursu przystąpiło 63 uczniów.

Nasi uczniowie znów odnieśli ogromny sukces.  Krystian Sarapata (3b) i Marcel Sobiechowski (5c) otrzymali wyniki BARDZO DOBRE. Jest to równoznaczne z otrzymaniem tytułu laureata. Jest też kilka wyróżnień - Franciszek Salastowicz (3b), Eliza Laskowska (6a), Kajetan Tracz (6a), Hubert Kupczyński (6a) i Wojciech Marciniszyn (6a)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :) Gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy odważyli się wziąć udział w tak trudnym konkursie. Pozostałe wyniki są dostępne u nauczycieli matematyki.