Konkurs Ekologiczny EKO PLANETA(szerokość: 100 / wysokość: 97)

Hasłem VI edycji konkursu jest: „ Woda źródłem i kolebką życia"

Ideą Konkursu jest:

- upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego

- aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć

- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

26 lutego 2009r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko- Planeta". W kategorii ,,Maluch'' udział wzięło 8 uczniów z klasy III a , a kategorii ,,Adept'' 8 uczniów z klas V i VI. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 30 pytań zamkniętych oraz odpowiadali na jedno pytanie otwarte. Wcześniej, do 5 lutego br., 3 uczniów z klas V wzięło udział w kategorii indywidualnej Konkursu „Eko- Planeta", wykonując samodzielne album na temat: „ „Środowisko wodne w Polsce – uroki i zagrożenia". Liczymy, że wszyscy nasi reprezentanci odniosą sukces na niwie ekologicznej, czego im serdecznie życzymy! Wyniki zostaną ogłoszone do 31 maja 2009r.

Alina Bijak

Izabela Hibner