W ramach cyklu zajęć „Żyję bezpiecznie" do końca roku szkolnego wszystkie klasy I odwiedzą strażaków i skorzystają ze ścieżki edukacyjnej OGNIK.

(szerokość: 375 / wysokość: 301)Dnia 15 maja 2018r. uczniowie z klasy Ic wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie. Na miejscu strażacy zapoznali dzieci ze swoim miejscem pracy oraz wytłumaczyli im na czym polega praca strażaka. Ponadto przybliżyli dzieciom wiadomości na temat udzielenia pomocy poszkodowanemu w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia (z wykorzystaniem fantomu).

Panowie strażacy wykazali się cierpliwością i bardzo dobrym pedagogicznym podejściem do dzieci. Pozwolili zobaczyć dzieciom pomieszczenia straży, wyposażenie pojazdów oraz specjalistyczny sprzęt jakim posługuje się w swojej pracy strażak. Niebywałą atrakcją dla dzieci była symulacja alarmu przeciwpożarowego, możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego.

Na koniec dzieci utrwaliły w formie pogadanki zachowania się w przypadku zagrożenia oraz przypomniały numery alarmowe  do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .

Dzieci były zachwycone, otrzymały od strażaków certyfikat DZIELNY MAŁY STRAŻAK dumne i szczęśliwe ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci. DZIĘKUJEMY!

Barbara Wiatrowicz

Oto zdjęcia upamiętniające ten dzień…

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 501)  (szerokość: 375 / wysokość: 501)