foto:

www.oduprawydopotrawy.pl

Ciekawa przygoda dla uczniów i wyjątkowa lekcja o zdrowym odżywianiu w jednym.

Dzisiaj nasze świetliczaki z klas I a i I c wyruszyły wraz z wychowawcą świetlicy p. Aleksandrą Korba oraz z wychowawcą klasy I c p. Barbarą Wiatrowicz na wycieczkę do Tesco w Polkowicach, gdzie zdobyli wiedzę dotyczącą produktów i ich sezonowości, mieli okazję spróbować wiele produktów, poznać ich smaki i wygląd, nauczyli się jak czytać etykiety, zdobyli wiedzę dotyczącą przechowywania żywności i jej poszanowania. Podczas zajęć stworzyli własną piramidę żywieniową do czego użyli naklejek, które można było zdobyć podczas wykonywania zadań.  Każde dziecko otrzymało jogurt naturalny do którego mogło wsypać sobie przeróżne owoce i bakalie dla urozmaicenia smaku.  A wszystko to odbyło się w sposób, który dzieci lubią najbardziej – poprzez zabawę! Dziękujemy !!!

A. Korba

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

E.R