WyglÄ…da dobrze

„A wszystko zaczęło siÄ™ 1 wrzeÅ›nia 1939r…",
             czyli lekcja historii w klasie III d!

(szerokość: 375 / wysokość: 210)100-lecie Odzyskania NiepodlegÅ‚oÅ›ci przez PolskÄ™, wydarzenie, które powinno poruszyć serca wszystkich Polaków- patriotów oraz przywrócić wspomnienia, o tych którzy walczyli za wolnÄ… Polskę… Kto walczyÅ‚? Kto poÅ›wiÄ™ciÅ‚ swoje życie w boju o suwerenność naszego kraju? PowstaÅ„cy, sanitariuszki, listonoszki, Å‚Ä…cznicy… Kto to taki, czym siÄ™ zajmowali?

W klasie III d udzieliliÅ›my odpowiedzi na te i inne pytania przy okazji lekcji historii na temat II wojny Å›wiatowej. O godz. 8.00 próg klasy przestÄ…pili piÄ™knie przebrani uczniowie, sprawiajÄ…c tym samym, że wszyscy przenieÅ›liÅ›my siÄ™ w tamte czasy. RozpoczÄ™liÅ›my od wysÅ‚uchania autentycznego komunikatu radiowego, który byÅ‚ pierwszÄ… informacjÄ… o ataku Niemców na PolskÄ™ dla wszystkich polskich obywateli. DziÅ› staraliÅ›my siÄ™ wczuć w ich rolÄ™, próbujÄ…c zrozumieć w jak trudnej sytuacji siÄ™ znaleźli.

Prezentacja multimedialna o najważniejszych wydarzeniach II wojny Å›wiatowej, filmiki animacyjne, a także archiwalne, wzbudziÅ‚y ogromne emocje wÅ›ród trzecioklasistów oraz wywoÅ‚aÅ‚y falÄ™ pytaÅ„. NajwartoÅ›ciowsze, czyli wiedza i nietuzinkowe emocje pozostaÅ‚y w gÅ‚owach i sercach. Quiz dotyczÄ…cy wysÅ‚uchanych i obejrzanych treÅ›ci, w dużej mierze caÅ‚kiem nowych, bezbÅ‚Ä™dnie rozwiÄ…zaÅ‚o aż 9 osób! Runda pytaÅ„ dodatkowych wyÅ‚oniÅ‚a zwyciÄ™zcÄ™, który otrzymaÅ‚ zÅ‚oty medal. ZorganizowaliÅ›my również konkurs na strój z okresu wojennego! Pretendentów do głównych nagród byÅ‚o wielu! W wyniku gÅ‚osowania triumfowali- żoÅ‚nierz i sanitariuszka. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali sÅ‚odki poczÄ™stunek.

Nasze historyczne spotkanie zakoÅ„czyliÅ›my „rywalizacjÄ… z powstaÅ„czÄ… piosenkÄ…". Niezawodna pamięć okazaÅ‚a siÄ™ atrybutem pary uczniów. „PaÅ‚acyk Michla" piÄ™knie pobrzmiewaÅ‚ po sam koniec lekcji ważnej i mam nadziejÄ™ wartoÅ›ciowej. Po raz kolejny okazaÅ‚o siÄ™, że nauka przez zabawÄ™ przynosi najlepsze efekty. TrzecioklasiÅ›ci spisaliÅ›cie siÄ™ na medal!

Wychowawca klasy

Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)