W ŚWIECIE SZTUKI

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym praca  Elizy Zatwarnickiej z obecnej klasy II b została wysłana na XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny organizowany przez MDK w Rybniku. Ideą tego konkursu jest podróż po świecie sztuki i artystów. Uczestnicy poznają co roku innego artystę i za pomocą swoich obrazów dzielą się wiedzą na jego temat. W tym roku był to angielski malarz William Turner, a temat prac konkursowych brzmiał „Słońce we mgle". Z tym trudnym tematem zmierzyło się 3040 uczestników z 28 krajów. Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu nastąpiło w czerwcu, a w nowym roku szkolnym czekała na Elizę niespodzianka: dyplom, album z reprodukcjami malarstwa W.Turnera oraz płytka CD z kolekcją nagrodzonych  prac plastycznych. Podziwiając te prace zauważa się to, co łączy wszystkie dzieci: artystyczne widzenie świata, wyjątkowa wrażliwość, fantazja  i talent, które są niezależne od miejsca na Ziemi. Sztuka stała się naturalnym językiem wszystkich małych twórców. Życzymy Elizie artystycznego rozwoju i wielu wspaniałych sukcesów.

G. Kośnik

E.R