„Czytanie ze zrozumieniem w świetlicy"

(szerokość: 375 / wysokość: 666)Świetlica szkolna jest specyficznym miejscem na terenie szkoły, która wspomaga i uzupełnia funkcje rodziny oraz pracę szkoły. Tu właśnie zagospodarowany jest czas wolny dziecka między zakończeniem nauki w szkole a powrotem do domu. Świetlica zastępuje dziecku dom przez kilka godzin dziennie. Jest najlepszym miejscem, gdzie warto jest przeprowadzać zajęcia czytelnicze. Czytanie książek uczy każdego z nas wyrażać swoje myśli, uczucia, pogłębia wiedzę a także rozwija myślenie i fantazję, jak również wzbogaca nasze słownictwo. W związku z tym nasze świetliczaki we wszystkich grupach wiekowych  uczestniczą w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku szkolnym w ramach zajęć z edukacji czytelniczej  prowadzone są zajęcia czytelnicze pt." Czytanie z wyobraźnią". Dzięki programowi MegaMisja , w którym od trzech lat uczestniczymy mamy bogato zaopatrzoną własną biblioteczkę . Wychowawcy świetlicy szczególnie skupiają się na rozbudzeniu w dzieciach zamiłowania do czytania. Czytając dzieciom fragmenty książek urywają w najbardziej ciekawym momencie i tym samym  zachęcają świetliczki do samodzielnego przeczytania.    W środę dzieci z grupy I i II grupy wzięły udział w zajęciach czytelniczych w Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Przywitały nas  bibliotekarki: pani Marzena Luty i pani Agnieszka Tworzydło.  Na wstępnie zajęć porozmawialiśmy o obecnej porze roku – jesieni. Następnie pani Agnieszka Tworzydło nawiązując to tematu przeczytała książeczkę pt."Przygody królewny Florentynki'. Królewna Florentynka umiała świetnie prychać i marszczyć nos. A jak się porządnie zdenerwowała, to tak tupała nogą, że aż leciały liście z drzew! Najbardziej denerwowało ją jednak to, że mimo licznych starań nie potrafiła zatrzymać jesieni. Królewnie przychodziły do głowy różne niezwykłe pomysły, które za wszelką cenę próbowała wcielić w życie. Chociaż często jej to nie wychodziło, nauczyła się, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń, dobra zabawa i praca oraz jak łatwo jest zamienić zwątpienie w optymizm, a nudę w wielką przygodę. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania. Potem  z tegorocznych jesiennych liści wykonały bajecznie kolorowe prace, które powiesiły w czytelni działu dziecięcego.. Po pacy przyszedł czas na zabawę . Było dużo śmiechu przy wspólnej zabawie. Bardzo miło spędziliśmy czas w bibliotece.

Dziękujemy za zaproszenie.                                                                         Bożena Szarek i Izabela Wiśniewska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Wst. E.R