PROMOCJA CZYTELNICTWA

„BAJKOWE ZAJĘCIA" W KLASIE I B

#cojaczytam"

Na   spotkaniach Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowałyśmy kolorowe zakładki z napisem „#cojaczytam, bajkowe puzzle, zagadki, kolorowanki i prezentację „Czy warto czytać?" z ilustracjami znanych postaci bajkowych.

W dniu 30 października 2018 r. zaprosiłyśmy do czytelni uczniów z klasy I B  z wychowawczynią p. N. Halikowską. W ramach promocji czytelnictwa i udziale w konkursie #cojaczytam"! przeprowadziłyśmy konkursy, zgadywanki, maluchy odgadywały z jakiej bajki jest wylosowany z czarodziejskiego worka  rekwizyt  oraz czytałyśmy pierwszakom.  Dzieci pięknie ułożyły kolorowe puzzle, odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie zajęć rozdałyśmy maluchom kolorowanki z postaciami z bajek.  Za prawidłowe odpowiedzi pierwszaki otrzymały  zakładki do książek.

Po odegraniu scenek przez nas i bibliotekarkę jak należy wypożyczać i zachować się w bibliotece,  nasi młodsi koledzy poznali zasady korzystania z czytelni i wypożyczalni i mogą samodzielnie wypożyczać książki.

Zapraszamy na naszą stronę na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/

Zespół uczniów z kl. VI c i opiekun Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii E.R