MALI POECI W ŚWIETLICY – PISZEMY WIERSZE O POLSCE!!!

(szerokość: 375 / wysokość: 249)Bycie" autorem" dowartościowuje dzieci, sprawia, że zaczynają wierzyć w siebie, zwłaszcza, gdy inni patrzą na nich z podziwem.  Wyrażanie siebie i swoich emocji  poprzez pisanie dla innych wiąże się z przełamywaniem wstydu i nieśmiałości. Ważne jest to, aby dzieci potrafiły bawić się słowem i wierzyły w to, że każdy może stworzyć coś niepowtarzalnego. Dlatego też nasze świetliczaki postanowiły na jeden dzień zamienić się w małych poetów. Podczas tego tygodnia bardzo dużo mówiliśmy o obchodach 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI a także naszej ukochanej ojczyźnie. Temat wierszy, które tego dnia miały powstać  w świetlicy  stał się oczywisty – Polska. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do swoich dzieł, a kiedy już powstały postanowiliśmy zapisać je wspólnie - jeden koło drugiego i stworzyć nasz wspólny wiersz o Polsce.  Z dumą prezentujemy nasze dzieło:

POLSKA"

POLSKO TY MOJA KOCHANA

KOCHAM CIĘ CODZIENNIE

OD SAMEGO RANA!

CZY SŁOŃCE, CZY DESZCZ

DOBRZE MI W NASZYM KRAJU JEST

BAWIĘ SIĘ Z KOLEGAMI I KOLEŻANKAMI

NA SPACERY CHODZĘ Z RODZICAMI

SĄ TU PIĘKNE JEZIORA ORAZ LAS

KTÓRE WOŁAJĄ NAS!

WYRUSZYĆ GDZIEŚ MOŻNA SZUKĄJC PRZYGODY

A TAKŻE UDAĆ SIĘ NA PYSZNE LODY!

CIESZYMY SIĘ Z TEGO, ŻE JESTEŚMY POLAKAMI

I CIĄGLE Z TOBĄ JESTEŚMY MYŚLAMI!

Świetliczaki klasy II

Wychowawca Małgorzata Kozioł

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)