Dla Ciebie, Polsko!

11 listopada - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 przygotowali dla mieszkańców Chojnowa koncert pt: „Dla Ciebie, Polsko!".

Na scenie MOKSiRu rozbrzmiewały pieśni legionowe, powstańcze, które towarzyszyły rodakom podczas walki zbrojnej. Wykonywał je szkolny chór „Allegro". Pieśni przeplatane były wspomnieniami o bohaterach i ich przeżyciach w tamtych dniach. Uczniowie z klas VIII oraz VI przypomnieli wzruszający list Józefa Piłsudskiego do żony, a także wydarzenia z okopów, które zapamiętali zwykli żołnierze.

Niezwykle ciekawie zaprezentowały się Mażoretki oraz zespół taneczny w układzie choreograficznym z biało-czerwonymi wstążkami.

Na zakończenie głośno, radośnie i prawdziwie wybrzmiały słowa piosenki „Kocham Cię, Polsko" w wykonaniu najmłodszych uczniów.

Licznie zgromadzeni chojnowianie nagrodzili wykonawców gromkimi i długimi brawami.

Program przygotowały wicedyrektorki  p. Anna Denisiak oraz p. Małgorzata Cieśla z nauczycielami p. Marzeną Anton, p. Zenonem Chmielewskim i p. Maciejem Zderskim.

Więcej zdjęć w galerii      wst. E.R