SZKOLNY  KONKURS HISTORYCZNY

(szerokość: 375 / wysokość: 500) Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie SP4 w Chojnowie wzięli udział w wielu inicjatywach upamiętniających to wydarzenie.

Część z nich sprawdziła swoją wiedzę na temat wydarzeń i postaci, które po 123 latach niewoli doprowadziły Polaków do upragnionej wolności. 7 listopada, młodzi pasjonaci przeszłością rywalizowali w szkolnym konkursie historycznym „NIE TYLKO PIŁSUDSKI… ZASŁUŻENI DLA NIEPODLEGŁEJ",  przygotowanym przez panią Cieślę i

pana Zderskiego.

Uczniowie mieli rozwiązać test składający się z 25 pytań, sprawdzających wiedzę na temat: powstań narodowych, wybitnych przedstawicieli świata kultury i sztuki, osiągnięć i sukcesów naszych rodaków.

Najlepiej z zadaniami poradziły sobie uczennice najstarszych klas.

I miejsce zajęła  Agata Zderska  8c, wyprzedzając Adrianę Urbańską  8b.

III miejscem podzielili się Maja Marysiewicz 7b z Kamilem Grochowskim 8b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, najlepszych nagrodzono cennymi książkami.

Gratulujemy i zachęcamy do poznawania przeszłości oraz udziału w następnych konkursach.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Wst. E.R